Щодо заборони полювання на території Волинської області.

У зв’язку з воєнним станом в Україні, через агресію російської федерації, полювання в Україні відкладено на невизначений термін.

Рішенням ради оборони Волинської області в червні 2022 року виключено можливість відкриття у 2022 році сезону полювання на дичину, і в серпні 2023 року продовжено заборону на період воєнного стану проведення полювання на території області.

Загальна кількість мисливці у Волинській області на початок 2022 року становила понад 24 тисячі мисливців. Мисливці завжди з нетерпінням чекали відкриття сезону полювання, який традиційно розпочинався з полювання на пернату дичину в серпні місяці. Саме цей вид полювання є одним із масових і найпопулярніших серед мисливців. Інший не менш популярний вид полювання – на хутрових звірів: зайця-русака, лисицю, єнотовидного собаку, який розпочинався в першу неділю листопада.

Війна внесла корективи, і сумлінним мисливцям прийшлося відкласти свої рушниці до кращих часів.

Однак окремих так званих «мисливці за м’ясом», що втратили моральні і людські якості, ні триваюча російська агресія, ні військовий стан не зупиняє. У вересні 2023 року в мисливських угіддях області виявлені туші загиблих внаслідок незаконного полювання тварини – одного зубра європейського, одного лося європейського, що занесені до Червоної книги України та одного оленя плямистого.

Зубр і олень були смертельно поранені в мисливських угіддях товариства з обмеженою відповідальністю на території Луцького району, лось – в мисливських угіддях державного мисливського резерву (запасу) на території Ковельського району.

Протягом поточного року Державною екологічною інспекцією у Волинській області на порушників правил полювання складено 15 адміністративних протоколів.

З метою збереження мисливських тварин, що перебувають у стані природної волі, Державна екологічна інспекція у Волинській області закликає єгерів та посадових осіб користувачів мисливських угідь, уповноважених на охорону державного мисливського фонду, посилити охорону мисливських угідь з метою попередження та недопущення фактів незаконного полювання та боротьби з браконьєрством.

Крім того, користувачам мисливських угідь державних підприємств «Ліси України» необхідно посилити заходи з попередження та виявлення фактів порушення вимог природоохоронного законодавства в мисливських угіддях державного мисливського резерву (або запасу), які знаходяться в зоні діяльності лісогосподарських підприємств, як це передбачено Законом України «Про мисливське господарство та полювання».

ДАЙДЖЕСТ НОВИН

Головне – у вашій скриньці